Skip to content

Одржана XVII (седумнаесетта) седница на Советот за развој на Скопски плански регион

ДАТУМ

февруари 27, 2024

Категории

,

Во салата за состаноци каде домакини беа општина Центар, денес беше одржана XVII (седумнаесетта) седница на Советот за развој на Скопски плански регион. Приоритет на оваа тековна седница беа двете точки поврзани со информацијата за отпочнување на новиот повик за Прекугранична соработка – Република С.Македонија – Република Србија и промената на седиштето на центарот за развој на Скопски плански регион, за која присутните едногласно ја усвоија предлог одлуката. Следната седница на советот се очекува да се одржи за кусо време со на нова локација на центарот.

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy