Одржана XVIII седница на Советот за развој на Скопски плански регион март 29, 2024 ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ СКОПЈЕ МИ Е ДОМА СО ЈАНЕ МИЦЕВСКИ март 25, 2024 ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ EU4M студиска посета на Брисел и Антверпен март 25, 2024 ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ ПРОЕКТОТ „ШАНСА ЗА ТЕБЕ“ СО ОДЛИЧНА РЕАЛИЗАЦИЈА НА 4 ДНЕВЕН БУТ КАМП ЗА КАРИЕРЕН РАСТ: УЧЕЊЕ, СВЕЖ ПРИСТАП, ПРЕДИЗВИЦИ, ВИЗИИ И ДРУГАРУВАЊЕ февруари 28, 2024 ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ Одржана XVII (седумнаесетта) седница на Советот за развој на Скопски плански регион февруари 27, 2024 ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ Успешно спроведена уште една TAIEX февруари 27, 2024 ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ

Одржана XVIII седница на Советот за развој на Скопски плански регион

Денеска беше одржана XVIII седница на Советот за развој на Скопски плански регион, на која едногласно беа изгласани петте точки од дневниот ред, чиј фокус беше отчетноста на работата на
Прочитајте повеќе

СКОПЈЕ МИ Е ДОМА СО ЈАНЕ МИЦЕВСКИ

Гостување на директорот на Центар за развој на Скопски плански регион, Г-дин Јане Мицевски  во живо на В ТВ Вистинска Телевизија во емисијата СКОПЈЕ МИ Е ДОМА на тема: развојните
Прочитајте повеќе

EU4M студиска посета на Брисел и Антверпен

EU4M студиска посета на Брисел и Антверпен Голема благодарност до EU4M – project funded by EU #EU4M за одличната организација на студиската посета на претставници на повеќе институции и плански
Прочитајте повеќе

ПРОЕКТОТ „ШАНСА ЗА ТЕБЕ“ СО ОДЛИЧНА РЕАЛИЗАЦИЈА НА 4 ДНЕВЕН БУТ КАМП ЗА КАРИЕРЕН РАСТ: УЧЕЊЕ, СВЕЖ ПРИСТАП, ПРЕДИЗВИЦИ, ВИЗИИ И ДРУГАРУВАЊЕ

Денеска заврши четиридневниот „Бут камп за кариерен раст“, кој е во делот на активностите на проектот „ШАНСА ЗА ТЕБЕ“, плод на заедничка иницијатива на партнерството помеѓу, Центарот за управување со
Прочитајте повеќе

Одржана XVII (седумнаесетта) седница на Советот за развој на Скопски плански регион

Во салата за состаноци каде домакини беа општина Центар, денес беше одржана XVII (седумнаесетта) седница на Советот за развој на Скопски плански регион. Приоритет на оваа тековна седница беа двете
Прочитајте повеќе

Успешно спроведена уште една TAIEX

Успешно спроведена уште една TAIEX Работилница “Дигитални општини – транспарентни и ефикасни јавни услуги“ Центарот за развој на Скопски плански регион (ЦРСПР) од 20-22 февруари 2024 г. во соработка со
Прочитајте повеќе

Гостување на директорот на Центар за Скопски Плански Регион Г-дин Јане Мицевски за МРТВ 1

Your browser does not support HTML video.
Прочитајте повеќе

Увид во изградба на градинка во Петровец

Се завршуваат последните активности на проектот “Изградба на детска градинка клон на ЈОУДГ Авионче Петровец со сензорна соба” во Општина Петровец. За таа цел, министерот за труд и социјална политика
Прочитајте повеќе

ВМРЕЖУВАЧКА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО РАМКИ НА ПРОЕКТОТ „ШАНСА ЗА ТЕБЕ“ – „OPPORTUNITY4YOU’

Центарот за развој на Скопски плански регион – ЦРСПР, управуван од директорот Јане Мицевски беше домаќин на дводневна Вмрежувачка Конференција во Скопје, која резултираше со одличен импакт на зададените цели,
Прочитајте повеќе
  • Бутел
  • Гази Баба
  • Кисела вода
  • Ѓорче Петров
  • Зелениково
  • Карпош
  • Error
  • Студеничани
  • Error
  • Шуто Оризари

Pо 60 години старата, руинирана детска градинка во населеното место [...]

ДОДЕЛЕНО ОДЛИЧИЕ “АРХИЕПИСКОП ДОСИТЕЈ” НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДАРКО КОСТОВСКИ

“ХРИСТОС Е СЕ!ОРДЕН ОД МПЦ, ЧЕСТ ЗА МЕНЕ И МОЕТО [...]

ЗАПОЧНА ЦЕЛОСНА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ЕДНА ОД КЛУЧНИТЕ УЛИЦИ ВО ЉУБАНЦИ

Денес, градоначалникот Дарко Костовски изврши увид во градежните активности на [...]

ОДБЕЛЕЖАН 2 АПРИЛ – СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО АУТИЗАМ

Дворот на ООУ “Живко Брајковски” беше обоен во сино, во [...]

ЦРВЕНО ЖОЛТ БУТЕЛ

ПОВЕЌЕ ОД 600 УЧЕНИЦИ ОД ООУ “СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ” ГО [...]

ЕДНА ПЕДА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ УЗУРПИРАНА

Денес, во заедничка акција со МВР беше отстранета диво поставена [...]

Советот на Oпштина Кисела Вода ќе ја одржи триесет и [...]

Ѓорѓиевски: Жителите на Кисела Вода повторно добиваат кино

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и м-р Михаела Ѓорчева, основач на единствениот [...]

Ѓорѓиевски постави мерна станица во парцелата на Цементарница УСЈЕ

Со цел да се контролира загаденоста на воздухот во близина [...]

Триесет и  шеста пленарна седница на Советот на Oпштина Кисела [...]

Советот на Oпштина Кисела Вода ќе ја одржи триесет и [...]

ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ПОШУМУВАЊЕ НА КУЧКОВО

Реализираме нова голема акција за зазеленување на с.Кучково! Заедно со [...]

СТУДЕНТИ ОД ИНСТИТУТОТ ЗА СПЕЦИЈАЛНА ЕДУКАЦИЈА И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ПРАКСА ВО СЕНЗОРНИОТ ЦЕНТАР ВО “ПАМПУРЧЕ

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, придружуван од директорката на градинката [...]

ИЗЛОЖБА НА МАКЕДОНСКИ ПАНИЧАР ВО ПАРКОТ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Во реонскиот парк во Ѓорче Петров се одржа втората државна [...]

Нова фекална канализација на крак 4 на ул.„Радушка“

Стартуваа градежните работи на улицата „Радушка“ за поставување фекална канализација [...]

Одбележани 159 години од раѓањето на Ѓорче Петров

Бројни делегации на 2 април – Денот на раѓањето на [...]

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or [...]

ОПШТИНА КАРПОШ Е ДЕЛ ОД МЕЃУНАРОДНОТО СОВЕТОДАВНО ТЕЛО НА ПРОЕКТОТ „ТРАНСИТ“

The post ОПШТИНА КАРПОШ Е ДЕЛ ОД МЕЃУНАРОДНОТО СОВЕТОДАВНО ТЕЛО [...]

НАСТАВНИЦИТЕ ОД КАРПОШ ЌЕ ЈА ЗАЈАКНУВААТ САЈБЕР БЕЗБЕДНОСТА

The post НАСТАВНИЦИТЕ ОД КАРПОШ ЌЕ ЈА ЗАЈАКНУВААТ САЈБЕР БЕЗБЕДНОСТА [...]

ОДБОЈКАРКИТЕ ОД „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ ШАМПИОНИ ЗА ОВАА СЕЗОНА

The post ОДБОЈКАРКИТЕ ОД „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ ШАМПИОНИ ЗА ОВАА СЕЗОНА [...]

ООУ „ПЕТАР ПОП АРСОВ“ СЕ НОВИТЕ ШАМПИОНИ ВО ФУДБАЛ

The post ООУ „ПЕТАР ПОП АРСОВ“ СЕ НОВИТЕ ШАМПИОНИ ВО [...]

УСВОЕН КВАРТАЛНИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА КАРПОШ

The post УСВОЕН КВАРТАЛНИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ НА БУЏЕТОТ НА [...]

СО ТЕХНИЧКА ДОКУМЕНТАЦИЈА, ПОБРЗО ДО НОВИ ШТЕДЛИВИ СВЕТКИ ВО ВОСПИТНО – ОБРАЗОВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ВО КАРПОШ

The post СО ТЕХНИЧКА ДОКУМЕНТАЦИЈА, ПОБРЗО ДО НОВИ ШТЕДЛИВИ СВЕТКИ [...]

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10002 milliseconds

Shpallje Publike

3. Потврда за заверка на ПП 25.1 4. Решение за [...]

Shpallje Publike

4. Решение за ПП 25 3. Потврда за заверка на [...]

3. Potvrda za odobruvanje [...]

Shpallje

4. Baranje za preklopuvanje [...]

Shpallje Publike

18. Известување [...]

Shpallje Publike

15. Известување [...]

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10002 milliseconds

Dear, In addition, you can see the budget of the [...]

Notification for registered candidates and regional instructors on the territory of the Municipality of Suto Orizari

  Dear, We would like to inform you that the [...]

Additional public competition for hiring district enumerators and district instructors

Dear, The additional public competition for hiring district enumerators and [...]

Prime Minister Zaev with Minister Shahpaska on a visit to the National Kitchen in Suto Orizari in the kitchen of the kindergarten “April 8”

The Prime Minister of the Republic of Northern Macedonia, Mr. [...]

Public competition for hiring district enumerators and district instructions

Dear, A public competitor for hiring district enumerators and district [...]

Тhe Ambassador of the British Embassy visited the Municipality of Suto Orizari

On February 12, 2021, the Ambassador of the British Embassy [...]

Општини во регионот

p1
p2
p3
p4
p5
p6
p7
p8
p9
p10
p11
p12
p13
p14
p15
p16
p17
p18

Овозможено од:

Проект за одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој