Skip to content

Потпишан договор за рехабилитација на улица Александар Урдаревски

ДАТУМ

јануари 23, 2024

Категории

Денеска во просториите на ЦРСПР,Директорот Г-дин Јане Мицевски заедно со Градоначалниците на Општина Бутел Г-дин Дарко Костовски и Општина Чучер Сандево Г-дин Сашко Комненовиќ, потпишаа договор за реализација на проект рехабилитација на улица Александар Урдаревски II-фаза. Средствата за овој проект се обезбедени од БРР и МЛС заедно со општините кофинансиери Бутел,Шуто Оризари и Чучер Сандево.

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy