Skip to content

Потпишани договори за доделување на средства за финансирање на проекти за развој на планските региони во 2023 година

ДАТУМ

ноември 27, 2023

Категории

,

Денеска директорот на Центар за Развој на Скопски плански Регион Г-дин Јане Мицевски, заедно со 55 градоначалници од Македонија, директорите на планските региони,министерот за локална самоуправа Г-дин Ристо Пенов и вицепремиерот за економски прашања Г-дин Фатмир Битиќи потпишаа договори за доделување на средства за финансирање на проекти за развој на планските региони за 2023 година.

Центар за Развој на Скопски Плански Регион оваа година обезбеди вкупно 30.460,200 денари.

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy