Skip to content

Работна средба со градоначалникот на Општина Сарај

ДАТУМ

март 10, 2022

Категории

Денеска Центарот за развој на Скопски плански регион, оствари работна средба со градоначалникот на Ошштина Сарај, г-дин Блерим Беџети, на која беше дискутирано за можностите и насоките за развојот на општината, актуелните програми и апликации за регионални, меѓугранични проекти, вмрежувања и соработки. На средбата се разговараше за конструктивни проекти кои би имале позитивен импакт во повеќето сегменти на регионалниот развој, преку кои би се подобрил квалитетот на живот во општината.

Галерија

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy