Skip to content

XII Седница на СПР

На ден 21.04.2011год. (четврток) со почеток во 13.30 часот се одржи XII Седница на Советот за развој на Скопски плански регион во х.Бест Вестерн – Белви во општина Илинден.
Со седницата раководеше Претседателот на Советот на Скопски плански регион г-дин Тони Трајковски.На седницата се разгледуваше и се усвои Акциониот план за 2011год и Предлог -финасиски и работен извештај за 2010год. на Центарот за развој на СПР.

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy