Skip to content

Тековни активности во врска со проектот ,,Изградба на Дневен центар за лица со интелектуална и телесна попреченост’’

ДАТУМ

јануари 3, 2023

Категории

Денес в.д директорот на Центар за развој на Скопски плански регион г-ѓа Розета Арсовска, заедно со градоначалникот на Општина Гази Баба, г-дин Бобан Стефковски и нивните тимови излегоа во обиколка на објект дел од проектот ,,Изградба на Дневен центар за лица со интелектуална и телесна попреченост’’ кој заеднички и го спроведуваат.

Активностите  се одвиваат согласно дадената динамика и се очекува проектот да се заврши на почетокот од новата 2023 година. 

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy