Skip to content

Погрижи се и ти за нашата иднина, 21-ви февруари, Холидеј Ин

ДАТУМ

февруари 19, 2019

Категории

Центарот за развој на Скопскиот плански регион ги поканува сите заинтересирани граѓани и засегнати страни да присуствуваат на Втората форумска сесија од програмата „Регионални форуми во заедницата, што ќе се одржи на 21 февруари (четврток), во хотелот „Холидеј Ин“, со почеток во 10,00 часот.
Целта на Втората форумска сесија е презентација на концептите за предлог- решенијата за дел од најприоритетните проблеми во Скопскиот регион.
Најрелевантните концепти ќе бидат развиени во предлог проекти, а еден регионален проект ќе биде имплементиран со расположивиот фонд.
Форумскиот процес е дел од проектот „Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој“, поддржан од Швајцарската агенција за развој и соработка и од Министерството за локална самоуправа.
ГРАЃАНИТЕ ОДЛУЧУВААТ!
ПОГРИЖИ СЕ И ТИ ЗА НАШАТА ИДНИНА!
УЧЕСТВУВАЈ!
{gallery}novosti/2019/2019.02.19:::0:0{/gallery}

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy