Skip to content

Одржана Работилница за „Подобрување на општинското владеење“

ДАТУМ

јули 13, 2018

Категории

Центарот за развој на Скопски плански регион во соработка со УНДП, одржа Работилница за „Подобрување на општинското владеење“ на ден  13 Јули, 2018 година во хотелот „Континентал“ Скопје.
На кратко беше направена презентација на грантовата шема за поддршка на Центрите за развој на планските региони од Г-ѓа Билјана Цветановска Гугоска – Проект менаџер УНДП.
Следеше и презентација на проектните идеи кои веќе беа доставени до Центарот за развој  на Скопски плански регион. Секој од апликантите имаше можност со краток опис да го презентира сопствениот проект.
На работилницата беа поканети и присуствуваа претставници од општините и граѓанскиот и бизнис секторот.
[foogallery id=”3751″]

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy