Skip to content

Покана за информативен настан

ДАТУМ

март 3, 2017

Категории

Бизнис центарот при Центарот за развој на Скопски плански регион во соработка со Фондот за иновации и технолошки развој, Ве поканува на информативен настан кој ќе се одржи на  06.03.2017 со почеток во 09:30, во Скопски Саем – Дипломатик сала.
На настанот ќе биде презентиран повикот за инструментите Кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва старт-ап, спин- оф и Кофинансирани грантови и условени заеми за комерцијализација на иновации.

АГЕНДА
9:30 – 9:45 Регистрација на учесниците
9:45 – 10:30 Кратка презентација на Фондот и правила и процедури за финансирање на инструментот
10:30  -11:30 Подготовка на предлог проекти, информации за софтвер и презентација на апликацискиот пакет
11:30 – 12:00 Прашања и одговори

 

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy