Skip to content

Кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва старт-ап и спин-оф

ДАТУМ

јуни 10, 2016

Категории

На ден 22 Јуни 2016 година со почеток во 10:00 до 14.00 часот – Бизнис салата на Скопски саем,Скопје ќе се одржи Информативен настан кој е организиран од странан на Бизнис Центарот при Центар за развој на Скопски Плански Регион и Фондот за иновации и технолошки развој.
Целта на овој Информативен настан е појаснување на начинот на аплицирање на третиот ЈАВЕН ПОВИК на Фондот за иновации за доделување на средства преку  Инструментот за поддршка – „Кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва старт-ап и спин-оф“. За овој инструмент може да добијат средства микро, мали и средни претпријатија.

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy