Skip to content

Одржана втората седница на Совет за развој на Скопски плански регион

ДАТУМ

јануари 4, 2022

Категории

Во просториите на Општина Гази Баба, на ден 28.12.2021 година, се одржа втората по ред седница на Совет за развој на Скопски плански регион. Од позначајните точки кои беа усвоени беше усвоен Финансискиот план за 2022 година на Центар за развој на Скопски плански регион, кој детално беше презентиран од страна на раководителот на ЦРСПР, Г-дин Љупчо Кец Мицковски.

Завршен проектот ,,Изградба на пешачка патека во с. Петровец, траса по пат Р1102

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

I accept the Privacy Policy