Skip to content

Работна средба со градоначалникот на Општина Сарај

ДАТУМ

март 10, 2022

Категории

Денеска Центарот за развој на Скопски плански регион, оствари работна средба со градоначалникот на Ошштина Сарај, г-дин Блерим Беџети, на која беше дискутирано за можностите и насоките за развојот на општината, актуелните програми и апликации за регионални, меѓугранични проекти, вмрежувања и соработки. На средбата се разговараше за конструктивни проекти кои би имале позитивен импакт во повеќето сегменти на регионалниот развој, преку кои би се подобрил квалитетот на живот во општината.

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

I accept the Privacy Policy