Skip to content

Во посета на општина Студеничани

ДАТУМ

јануари 22, 2019

Категории

Одржан состанок во општина Студеничани каде се сретнаа Раководителот на Центарот за развој на Скопски плански регион, г-дин Љупчо Кец Мицковски и секретарот на општината г-дин Бурханедин Нухију. На состанокот се разговараше за успешната реализација на заедничките проекти како и можностите за понатамошна соработка. Последна соработка на Центарот за развој на Скопски плански регион и општина Студеничани беше во спроведување на проектот  Реконструкција на пристапен пат Драчево – Мотел Китка – фаза 3.

Во 2019 година ќе следи ревидирање на Програмата за развој на Скопски плански регион, каде ќе бидат повикани сите општини да дадат свој придонес во обработка на истата. Таа ќе се однесува за период од 2020 -2024 година.

{gallery}novosti/2019/2019.02.05:::0:0{/gallery}

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

I accept the Privacy Policy