Skip to content

Покана за информативен настан

ДАТУМ

март 3, 2017

Категории

Бизнис центарот при Центарот за развој на Скопски плански регион во соработка со Фондот за иновации и технолошки развој, Ве поканува на информативен настан кој ќе се одржи на  06.03.2017 со почеток во 09:30, во Скопски Саем – Дипломатик сала.
На настанот ќе биде презентиран повикот за инструментите Кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва старт-ап, спин- оф и Кофинансирани грантови и условени заеми за комерцијализација на иновации.

АГЕНДА
9:30 – 9:45 Регистрација на учесниците
9:45 – 10:30 Кратка презентација на Фондот и правила и процедури за финансирање на инструментот
10:30  -11:30 Подготовка на предлог проекти, информации за софтвер и презентација на апликацискиот пакет
11:30 – 12:00 Прашања и одговори

 

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

I accept the Privacy Policy