Skip to content

XII Седница на СПР

На ден 21.04.2011год. (четврток) со почеток во 13.30 часот се одржи XII Седница на Советот за развој на Скопски плански регион во х.Бест Вестерн – Белви во општина Илинден.
Со седницата раководеше Претседателот на Советот на Скопски плански регион г-дин Тони Трајковски.На седницата се разгледуваше и се усвои Акциониот план за 2011год и Предлог -финасиски и работен извештај за 2010год. на Центарот за развој на СПР.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

I accept the Privacy Policy